Ferforje

Ferforje

Park tarzı bahçelerde, yol kenarlarında, çeşitli sitelerde, villa tarzı yapılarda ve çeşitli sanayi bölgelerinde kullanılan ferforje çit sistemleri, üst düzey güvenlik önemleri alınmasında etkili yapılardan biridir. 

Ferforje üretiminde galvaniz elektrostatik toz boya kullanımı yapıldığından dış etkenlere karşı maksimum düzeyde koruma sağlanmaktadır. Bu tarz ürünlerin yapımı genellikle standart kalıplara dayanmaktadır. 

Ancak farklı renk ve modeller de mevcut olarak bulunmaktadır. Ferforje olarak üretilen tüm yapıların en genel özelliği, bir zamanlar Fransa’da hüküm sürmüş olan ferforje sanatından esinlenerek tasarlanmış olmalarıdır. Ana madde olarak demir kullanılır.

Öyle ki ferforje için demirlerin dövülmesiyle oluşturulan şekilli ve dekoratif güvenlik yapıları nitelendirmesi yapmak mümkündür. Bu tarz ürünlerin arasındaki boşluklar özel hesaplamalar sonucunda oluşturulur. Mevsim koşullarına ve oksitlenmeye karşı dirençlidirler. 

Plastik ferforje ve demir ferforje olmak üzere iki ana tür vardır. İnsanlar kullanım yapılacak alanların özelliklerine göre bu türler arasından seçim yapma şansına sahiptir. 

Dış etkenlere karşı dayanıklı olduklarından, çok uzun süreli kullanımlarda dahi renkte solma, eğilme ya da bükülme gibi sorunlarla karşılaşmak mümkün olmayacaktır.