Panel Çit Sistemleri

Panel Çit Sistemleri

Günümüzde birbirinden farklı konutlarda güvenlik sağlamak amacıyla kullanılan panel çit sistemleri, estetik görünümü ve şık dizaynı ile tercih edilebilir seçenekler arasında yer almaktadır. Bu sistemin görünümü şık olduğu kadar montajı da oldukça basittir.

Panel çitler, 2,5 metre genişliğindeki panellerin, profiller aracılığıyla birbirlerine bağlanması şeklinde oluşturulmaktadır. Üretiminde galvaniz tel kullanımı yapılmıştır. Bu teller, montaj sonrasında elektro statik fırın boyalarıyla boyanarak, zamanla oluşabilecek oksitlenme ve paslanma sorunu tamamen yok edilmektedir.

Sistem kurulumu yapılmadan önce tuz testlerinden geçirilerek, dayanıklılık seviyeleri ölçülür. Bu da kullanıcılara daha uzun ömürlü bir güvenlik sistemi sunmak için çok önemli bir avantajdır.
Panel çit sistemi kurulmadan önce ise uygulama yapılacak alanlardan ölçü alınması gerekir. Sistem çim, toprak ya da beton zeminler için farklı montaj olanaklarına sahiptir. Zemin yapısına göre paneller arasına beton direkler ya da profiller dikilerek, çitlerin daha güçlü hale getirilmesi mümkündür.

Beton zeminler için dübel kullanımıyla montaj yapılırken, toprak ve çit zeminlerde çit aralıkları kısa tutularak çukurlar kazınır.Bir sonraki aşamada bu çukurlar betonla doldurulur ve sistem montaj için hazır hale getirilir. Sistem kurulumu yapılırken kişilerin isteklerin doğrultusunda kolay sökülebilir malzemeler kullanılabilmektedir.