Dikenli Tel

Dikenli Tel

Farklı farklı alanlarda kullanımı yapılan dikenli teller, kesilemez ve bükülemez yapılarıyla tam donanımlı güvenlik sistemlerinden biri haline gelmiştir. 

Bakır ve demir olmak üzere 2 farklı ana malzeme kullanımıyla üretimi yapılmaktadır. Çekilecek olan alanların koruma gereksinimlerine göre kullanılan dikenlerin daha sivri ve zarar verici hale getirilmesi mümkündür. 

Genellikle yol kenarlarında, parklarda, bahçelerde, tarım alanlarında, sınır bölgelerinde ve sanayi bölgelerinde kullanılmaktadır. En yaygın şekilde sütunların üzerine çekilerek uygulaması yapılır. Kişisel isteklere göre tekli ve de direksiz olarak çekilebilen bir sistemdir. 

Günümüzde güvenlik sağlamak amacıyla kullanılan en yaygın yöntemlerden biri olarak bilinir. Dikenler, belirli aralıklar verilerek, belirli ölçülere göre tellerin üzerine yerleştirilmektedir. Kötü niyetli kişiler için oldukça göz korkutucu yapıları vardır. Gri ve yeşil olmak üzere 2 farklı renk seçeneği mevcuttur. 

Tıpkı diğer teller gibi dikenli teller de rulolar şeklinde satılır. Bu tarz tellerin yapımında kalite çok önemlidir. Her şeyden önce paslanmaz malzemelerin kullanılması insan sağlığı açısından çok daha faydalı olacaktır. 

Güvenliğin sağlanması gerektiği her alanda kullanılması mümkündür. Çekimi kolay ve pratiktir.