Jiletli Tel

Jiletli Tel

Yüksek güvenlik önlemlerinin alınması gereken yerlerde jiletli tel sistemleri kullanılmaktadır. Bu tür yapıların ana malzemesi galvanizdir. 

Kullanılan tellerdeki galvaniz oranı yüksek olduğundan paslanma ve oksitlenme sorunu meydana gelmez. Helezon jiletli tel ve düzlemsel jiletli tel olmak üzere 2 şekilde uygulama yapmak mümkündür. 

45 santim, 60 santim ve 90 santimlik yüksekliklerde montajlama yapılma imkanı bulınmaktadır. Tel üzerinde 0.5 milimetre inceliğinde jilet sacının kullanılmış olması, tehlikeli bir görünüm yarattığından, kötü niyetli saldırılara karşı üst düzey güvenlik sağlayan yapılardır. 

Helezon jiletli teller ise genellikle beton tarzı yapıların üst kısımlarına, korunması gereken mekana izinsiz girişleri engellemek için monte edilir. Uzun süreli kullanımlara müsaittir. 

Bakım gerektirmez. Kişilerin isteklerine göre sökülerek başka yerlere uygulanabime imkanı vardır. Görünümleri son derece estetik olup, kullanıldıkları alanlara doğal bir görünüm kazandırmaktadırlar. 

Oluşturulan jiletli panellerin direğe montajı için plastik, çelik kelepçe ya da plastik, metal klips kullanılmaktadır. Toprak zeminlerde beton atılarak kurulur. Beton zeminlere ise direk olarak montajı yapılabilmektedir.

,