Puntalı Tel Sistemleri

Puntalı Tel Sistemleri

Kullanım alanlarının oldukça fazla olduğu puntalı tel sistemleri, genel olarak sıcak daldırma galvaniz malzemesinden üretilmektedir. 

Bu nedenle de dayanıklılığı yüksek, kalın ve paslanmaya karşı dirençli yapılardır. Uygulama yapılan alanlarda uzun yıllar boyunca kullanımı garanti edilir. Günümüzde okul çevresinde, sanayi bölgesinde, bina çevrelerinde ve bazı iş yerlerinin çevrelenmesinde sık sık kullanıldığı görülmektedir. 

Son derece dekoratif ve estetik görünüme sahiptirler. Puntalı tel sistemlerinde aralıklı bir yapı söz konusudur. Yeşil ve gri olmak üzere 2 farklı renk tonununda üretilebilmektedir. 

Aşılması çok zor, kırılıp bükülme ihtimali ise hiç yoktur. Uygulamadan sonra puntalı teller fırın boyası ile boyandığından oksitlenme sorunu meydana gelmez. 

Sitelerin ve villaların güvenliğini sağlamak için de kullanılabilir. Ölçüleri genellikle standart olup, kişilerin isteklerine göre çeşitlendirilme imkanı bulunmaktadır. 

Fakat b tarz ürünlerin en standart boyları bile üst düzel güvenlik önlemleri alınmasında etki olmaktadır. Teller arasındaki bağlantılar kaynaklarla yapılır. 

Puntalı tel sistemlerinin tırmanarak aşılması zor olduğundan korunması güç alanlarda dahi en iyi performansı sergilemektedirler.