Spor Sahaları

Spor Sahaları

Basketbol, futbol ve voleybol sahalarında kullanılan tel örgü sistemleri, hem güvenliği sağlamak hem de aktivite esnasında kullanılan top vb. gibi malzemelerin istem dışı dışarı kaçmalarını engellemek için kullanılmaktadır. Öyle ki günümüzde herkes spor sahalarını sık sık ziyaret etmektedir. 

Durum böyle olunca güvenlik önlemleri almak, spor salonlarını daha konforlu hale getirmek en birincil ihtiyaçlardan biri olmuştur. Spor sahalarında genellikle kafes tarzı tel örgülerin tercih edildiği görülmektedir. Bu sistemler, oyun alanlarının belirlenmesinde yardımcıdır. Bu tarz yerlerin çok fazla insan tarafından ziyaret ediliyor olması nedeniyle sağlık açısından kaliteli ürünlerin tercih edilmesine özen gösterilmelidir. 

Özellikle de tellerin paslanmaz yapıda olmaları çok önemli bir konudur. Çünkü gün içerisinde insanların spor sahasında kullanılan kafeslere doğrudan teması söz konusudur. 

Sağlık açısından herhangi bir problemle karşılaşmamak için uzun ömürlü malzemelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Böyle durumlarda galvanizli ve pvc kaplı tellerin kullanımı önerilmektedir. 

Çünkü bu tarz malzemeler demirlerin paslanmasına ve oksitlenmesine engel olmaktadır. Spor sahası imalatı yaptıracak olan kişilerin sağlık standartlarına uygun tel güvenlik sistemlerini tercih etmesi tavsiye edilmektedir.